Gdzie szukać tanich noclegów i dlaczego ja wybieram Airbnb?

Gdzie szukać tanich noclegów i dlaczego ja wybieram Airbnb?

Portal Airbnb to fenomenalne miejsce dla obieżyświatów i podróżników, którzy odległe zakątki świata chcą poznać od podszewki, a nocowanie w hotelach to zupełnie nie ich bajka. Rezerwacja noclegu przez Airbnb pozwala na znalezienie takiego lokum, dzięki któremu będzie się naprawdę blisko tak zwanych lokalsów. A to właśnie wtedy można podglądnąć, jak toczy się życie nie nastawione na turystów.

Miejsce na znalezienie świetnego noclegu

Coraz więcej ludzi lubi podróżować w trybie slow. Pragną oni zwyczajnie pomieszkać przez jakiś czas w obcym miejscu, tak by poczuć, jak płynie tam życie. Jak wygląda ono z perspektywy kogoś, kto jest tam na stałe, a nie tylko na tydzień turnusu wakacyjnego. Tanie noclegi, które można znaleźć właśnie na tym portalu, pozwalają na takie trochę dłuższe przebywanie w jednym miejscu.

Dzięki Airbnb czujesz się jak w domu

Sporo osób pomieszkuje zatem miesiąc czy dwa, w jakimś niedużym miasteczku na jednej z włoskich wysp, albo w tętniącej życiem europejskiej stolicy. Mogą pozwolić sobie na taki dłuższy pobyt, co byłoby totalnie niemożliwe, gdyby nocleg był zorganizowany w zwykłym hotelu. Gdyby nocleg był zorganizowany w zwykłym hotelu.

Żyj życiem lokalsów

Aby naprawdę poczuć klimat jakiegoś miejsca, w pewnym stopniu trzeba też zakosztować zwykłego normalnego tam życia. Fajnie jest zatem pójść na targ oraz do sklepu, kupić tradycyjne produkty i ugotować coś samemu. Kiedy wynajmuje się nocleg przez Airbnb to realne – najczęściej do dyspozycji ma się dobrze wyposażoną kuchnię, w której znajduje się wszystko co niezbędne do gotowania. Uprzejmi gospodarze często zostawiają jakieś lokalne przyprawy czy produkty, z których można skorzystać.

Nieruchomości przygotowane pod wanajem

W wynajmowanych mieszkaniach nie brakuje ulotek i broszur, dzięki którym uda się zaznajomić z historycznymi miejscami, a także książek i czasopism. Wszystko to sprawia, że podróżowanie w trybie slow, kiedy to tak bardzo chcę się wniknąć w lokalne społeczeństwo, staje się naprawdę realne. A poza tym tak łatwo zdobyć kupon rabatowy, dzięki któremu można jeszcze trochę obniżyć koszty wynajmu.

Przez całe życie byłam zagorzałą zwolenniczką wyjazdów zorganizowanych przez biura podróży. Raz spróbowałam wolności i niezależności, jakie daje wyjazd na własną rękę. Nie oglądam się siebie. Do turystyki zorganizowanej wrócę na emeryturze…

Barbara Jaworska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *